.SATIR (SIRA NO :-4) Alanı Verisi Hatalı veya Hücre Formatı Hatalı Sorununun Çözümü

Konusu 'Bilgisayar / Muhasebe Paket Programları' forumundadır ve Muhasebe Cafe tarafından 4 Ekim 2016 başlatılmıştır.

 1. Muhasebe Cafe

  Muhasebe Cafe Yönetici Yönetici  İnternet vergi dairesine dosya gönderme esnasında ".SATIR (SIRA NO :-4) Alanı Verisi Hatalı veya Hücre Formatı Hatalı Detaylı Hata: ‘C:\fakepath\kdv_indirilecek_12_13.xls’ bulunamadı. Dosyanın adının yazılışını denetleyin ve dosya konumunun doğrulugundan emin olun." hatasını alıyorsanız:

  Internet explorer’ ın özel düzey güvenlik ayarlarını açın. Bunu yapmak için ( internet explorer -> internet seçenekleri -> güvenlik -> internet -> özel düzey ) yolunu izleyin.

  image094.jpg

  Burada ‘çeşitli’ bölümünde “dosyaları bir sunucuya karşıya yüklerken yerel dizin yolunu ekle” seçeneğini etkinleştirmelisiniz.

  Bu ayarları yaptıktan sonra internet explorer’ ı her açtığınızda güvenlik ayarlarıyla ilgili olarak aşağıdaki hatayı verecektir. Resimde gördüğünüz çarpıya tıklayarak hatayı kapatıp çalışmaya devam edebilirsiniz.

  Eğer söz konusu seçenek zaten etkinse önce devre dışı bırakıp onayladıktan sonra tekrar etkinleştirmeyi deneyin. Mantıksız gibi görünse de bazen bu gibi sorunlar kapatıp açma yöntemiyle çözülebiliyor.
   

Sayfayı Paylaş

Users found this page by searching for:

 1. satır sıra no4